Usušte si křupavé jablečné chipsy


Od té doby, co nám pan kamnář postavil kachlový sporák, se nám otevřely nové, nejen kulinářské, možnosti. Můžeme najednou topit, ohřívat vodu, vařit polévku, péct zeleninu a sušit oblečení. Je to čirá radost!


Díky sporáku jsme taky s divoženkami začaly sušit ovoce pěkně postaru. V otevřené troubě. Na rezavé kovové mřížce od kamarádky i plastových tácech ze sušičky. Funguje to o dost jinak, než v sušičce, kterou používáme v létě ve velkém. Nesmíte zapomínat na teplotu trouby, jinak se vám může stát, že křížaly budou spálené a plastová mřížka natavená (vyzkoušeno!).


Víte, že sporák dostal své jméno, protože šetří, tedy spoří, dřevo? Díky němu hospodyňky nemusely rozdělávat oheň v černé kuchyni a roztápět chlebovou pec. Mohly naráz vařit i péct, nevídané!


Křížaly, pěkně do křupava usušené


Křížaly z jablek děláme už dlouho. Letos jsme díky sporáku přišly malou, ale velmi vítanou obměnu: jablečné chipsy. Hádám, že vitamínů budou mít méně než jablka sušená tak akorát, jsou ale zase jemně karamelové, krásně křupavé a díky tomu chutnají prostě jinak než křížaly. Mají velký úspěch, slibuju!


Stačí, když ty vaše křížaly necháte sušit trochu déle než obvykle a pěkně je přesušíte. Do té doby než uplně vyschnou, začnou se lámat a křupat. Podaří se vám to, i když nemáte kachlový sporák. Třeba na topení, v sušičce nebo otevřené troubě. Ať vám to pěkně křupe.


PS: Tuhle kamarádka dokonce přinesla průmyslově sušené jablečné chipsy z obchodu, jdeme tedy s dobou...

Zajímají vás další recepty na zpracování jablek?


Divoženka v kuchyni každý rok zpracovává jablka o 106. Tady máte další jablečné recepty, stačí kliknout na odkazy níže: